V Zábřehu rozhodnou, jestli poženou spor s firmou Wanemi k Nejvyššímu soudu

Zastupitelé města Zábřeh dnes projednají informace o průběhu soudních sporů s firmou Wanemi. Společnost chce v průmyslové zóně města stavět papírnu a energetický zdroj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší soud České republiky | Foto: Tomáš Adamec

Zastupitelé by měli rozhodnout, zda město podá dovolání k Nejvyššímu soudu proti rozsudku Krajského soudu v Olomouci, který označil smlouvu o prodeji městských pozemků v průmyslové zóně Leštinská za platnou.

Podle usnesení zastupitelstva měla firma za pozemky zaplatit nejpozději 30. září 2010. Učinila tak ale s jednodenním zpožděním. Tehdejší starosta Zdeněk Kolář proto smlouvu odmítl podepsat. Učinil tak v době jeho nepřítomnosti bývalý místostarosta Lubomír Sommer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdeňka Jílková

Nové vedení města smlouvu napadlo u soudu. Zatímco Okresní soud v Šumperku kvůli jednodennímu zpoždění smlouvu prohlásil za neplatnou, krajský soud měl na věc opačný názor. Vedení města nebylo s rozsudkem spokojené.

„Nejsme spokojení jednak s výrokem soudu a také s odůvodněním. Z tohoto důvodu podáme dovolání k Nejvyššímu soudu,“ prohlásil starosta František John.

Zda se město skutečně odvolá, by měli dnes rozhodnout zastupitelé. Jejich jednání začíná v kině Retro v 16 hodin.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme