V Zaječově na Berounsku porazí vánoční strom pro Prahu

Centrum Prahy bude letos jako symbol Vánoc zdobit strom ze středních Čech. Dřevorubci ho v Zaječově na Berounsku porazí dnes kolem poledne.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční stromek

Vánoční stromek | Foto: Dana Josefová | Zdroj: Český rozhlas

Poslední roky krášlil Staroměstské náměstí v době adventu vždy strom z Krokonoš. Organizátoři pražských vánočních trhů dali ale letos při výběru stromu prostor veřejnosti. Kdokoliv mohl organizátorům dát tip na ten pravý skvost.

S vítězným stromem ale nebude cestou z Brdských lesů do hlavního města lehká práce. „Zhruba dvě hodiny bude trvat uvázání na tahač, aby se strom nepoškodil, strom potáhne klasický americký truck, což by mohla být sama o sobě zajímavá podívaná,“ láká organizátorka pražských trhů Hana Týce.

Na pražském Staroměstském náměstí se strom objeví během příštího týdne. Jeho slavnostní rozsvícení se plánuje na sobotu 27. listopadu.

Michal Trnka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme