V Žehušicích budou možná naposledy k vidění vzácní bílí jeleni

Možná naposledy můžete dnes v Žehušicích na Kutnohorsku spatřit vzácné bílé jeleny. Tato zvířata se už přes sto padesát let chovají v tamní oboře. Její ukázková část byla vždy v letní sezóně přístupná veřejnosti. To se ale teď změnilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílí jeleni | Foto: ckmacek.cz

Před nedávnem zveřejnila jedna z realitních kanceláří inzerát, ve kterém nabízela žehušický barokní zámek včetně přilehlého parku a obory se sto třiceti bílými jeleny k prodeji. Přestože cena šplhala ke sto dvaceti milionům, kupec se podle všeho našel.

Přehrát

00:00 / 00:00

O prodeji žehušického zámku s oborou informuje Michal Trnka

„Obora zřejmě změní majitele a už dnes je veřejnosti nepřístupná,“ konstatovala starostka Žehušic Zuzana Havlíková Heřmánková.

Obci se podařilo dojednat, aby se alespoň na jeden den malá ukázková obůrka veřejnosti, nejspíš na dlouhou dobu naposledy, otevřela. Stane se tak právě dnes v deset hodin dopoledne při příležitosti oslav 300 let žehušického školství a setkání tamních rodáků.

Jedno z mála stád bílých jelenů na světě se v Žehušicích chová už přes sto padesát let. Ve zdejší oboře žijí i jiná zvířata, například stádo černé mutace daňka skvrnitého.

Igor Maňour, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme