Vánoční strom se v Liberci kvůli technické závadě rozsvítit nepodařilo

Po celé republice se na začátek adventu rozsvěcely vánoční stromy. Stovky lidí čekaly na rozzáření žárovek také na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci. Čtrnáctimetrový vánoční strom se ale tamnímu novému primátorovi Tiborovi Batthyánymu z hnutí ANO slavnostně rozsvítit nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoční stromeček | Foto: stock exchange

První adventní neděli pokazil Liberečanům nerozsvícený vánoční strom před radnicí. Podle Zuzany Minstrové z libereckého magistrátu je na vině porucha elektrického agregátu.

Během několika dní mají technici závadu opravit. Podle informací firmy, která zajišťovala výzdobu čtrnáct metrů vysokého smrku, proběhly všechny dosavadní zkoušky světelných efektů bez problémů.

Radnice ale slibuje, že lidé o slavnostní událost nepřijdou. Strom by se měl napodruhé rozzářit v pátek 5. prosince v 17 hodin při Mikulášské slavnosti.

Vánoční smrk před libereckou radnicí je letos nově nasvícen a ozdoben. Firma, která jeho výzdobu zajišťuje, investovala do nákupu nových světelných efektů a ozdob zhruba 70 tisíc korun.

Ivana Bernáthová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme