Vánoční trhy v Chebu nabídnou bohatší kulturní program. Chybět nebude ani kluziště

Návštěvníci letošních vánočních trhů v Chebu se mohou těšit na řadu novinek i lepší nabídku zboží. Trhy se budou konat opět na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, a to od 30. listopadu. Otevřené zůstanou 27 dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Součástí vánočních trhů v Chebu je i umělé kluziště na náměstí | Foto: Tomáš Ivanič

Zatímco dříve byly vánoční trhy jen přehlídkou stánků s většinou asijskými výrobky, od loňského roku radnice prosazuje tradiční zboží prodávané v dřevěných budkách a doprovodný program. Také letos chce město na trhy přilákat tisíce lidí z celého regionu.

„Na rozsvěcení vánočního stromu jsme měli na náměstí odhadem kolem 10 tisíc lidí, takže bychom rádi tohoto čísla dosáhli i v letošním roce. Co se týká sortimentu a prodejních míst v rámci tržiště, tak se nám podařilo nasmlouvat další prodejce. Mělo by dojít k rozšíření sortimentu i toho, co v rámci vánočních trhů bude nabízeno,“ uvedl místostarosta Tomáš Linda z ODS. Náklady by podle něj neměly překročit dva milionu korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vánoční trhy v Chebu se zajímala redaktorka Andrea Strohmaierová

Chybět nebude ani kluziště pod širým nebem. Novinku město zavedlo v loňském roce a lidé si tuto zábavu nemohli vynachválit. Zastupitelé se proto rozhodli, že veřejnost o bruslení nepřipraví ani letos.

„Kluziště bude k dispozici od 9 do 11 hodin pro základní a mateřské školy a pak v dalších hodinách zdarma pro veřejnost. V rámci kluziště je k dispozici půjčovna, kde ti, kteří si do Chebu na vánoční trhy brusle nedonesou, si je budou moci vypůjčit,“ dodal místostarosta.

Návštěvníci také budou moci sledovat ukázky různých řemesel a připraveny jsou i koncerty. V Chebu vystoupí například Jiří Korn, Bára Basiková, Janek Ledecký, Ilona Csáková nebo skupina Maxim Turbulenc.

Pohled z věže

Letos poprvé budou vánoční trhy propojeny s výstavou obrazů Josefa Lady v Galerii výtvarného umění. „V rámci jednoho večera – 14. prosince – by se měl v Chebu objevit i vnuk Josefa Lady s fotografiemi a povídáním o malíři Josefu Ladovi,“ upozornil Tomáš Linda.

Chybět nebude tradiční víkend základních a mateřských škol a město mimořádně zpřístupní i věže galerie.

„Avizovali jsme, že bychom chtěli zpřístupnit věže v centru města tak, aby bylo z těchto dominant možno na město pohlédnout z jiné perspektivy, než ze které jsou lidé zvyklí. V rámci vánočních trhů by se nám mělo povést otevřít jednu z těchto věží, je to věž na Galerii výtvarných umění, respektive na nové radnici, na barokní budově. Tato věž by měla být k dispozici pro veřejnost a nabízí velmi zajímavý pohled jak na chebské náměstí, tak na dvě nejvýznamnější chebské památky, a to je Špalíček a chebský hrad,“ přiblížil Linda.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme