Varování meteorologů před náledím trvá. Zejména v Moravskoslezském kraji a Vysočině

Namrzající cesty trápí řidiče v Moravskoslezském kraji i na Vysočině. Dál platí varování meteorologů před náledím. Řidiči i chodci s ním musejí počítat hlavně na severovýchodě republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozor na náledí na silnicích | Zdroj: ČTK

V Moravskoslezském kraji už silničáři mají v terénu veškerou techniku. Teploty v regionu se pohybují kolem bodu mrazu, a proto cesty namrzají. Řidiči by měli jízdě věnovat velkou pozornost, zejména u krajnic, kde mohou být zmrazky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sjízdnosti silnic mluvily Andrea Čánová a Lucie Maxová

Problémy byly i ve vlakové dopravě na úseku Opava – Český Těšín, kde soupravy nabraly až třicetiminutové zpoždění. To se dotklo i Pendolina, avšak u něho nikoli kvůli počasí, ale vinou zlodějů, kteří ukradli další kabely.

Na Vysočině je zatím klid, ale silničáři i policisté nabádají k opatrnosti, protože teploty stále klesají. Do terénu vyjely sypače na Ledečsku, kde ve vyšších polohách preventivně sypou silnice solí a inertem.

Momentálně mají policisté hlášenu pouze jednu vážnější nehodu. Jde o převrácený kamion na 103. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Jde o úsek u Větrného Jeníkova a doprava je tam svedena pouze do jednoho jízdního pruhu. Protože se z auta vysypal náklad, granule, bude provoz omezen v této části dálnice zřejmě celé dopoledne.

Lenka Šumová, Andrea Čánová, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme