Ve dvou obcích budou lidé volit členy zastupitelstva

Komunální volby. Uskuteční se v každé obci či městské části, která má své zastupitelstvo. V obcích Petrov nad Desnou a Čečovice budou lidi volit dnes. Právě v těchto obcích klesl počet členů zastupitelstva pod zákonem stanovené minimum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební urna | Foto: Tomáš Adamec

S příchodem nového roku se Sobotín na Šumpersku rozdělil na dvě části. Petrov nad Desnou, který pod něj spadal 30 let, se osamostatnil a Petrovští jdou dnes k volebním urnám, aby si zvolili samosprávu.

"O 11 míst v zastupitelstvu se ucházejí kandidáti dvou stran a tří sdružení. Zvolení zástupci si však mandát podrží jen několik měsíců. Už na podzim totiž proběhnou komunální volby v celé zemi, a tak se i v Petrově budou znovu vybírat noví reprezentanti obce.

Většina obyvatel Petrova rozdělení obcí vítá. I když začátky fungování obce nebudou nikterak jednoduché. Obecní úřad už ale obec má. Zatím ho užívá správce, který byl pověřen správou obce.

V jakých obcích budou ještě lidé volit členy zastupitelstev v mimořádném termínu Radiožurnálu řekl ředitel sekce všeobecné správy ministerstva vnitra Václav Henych.

"Ty první se uskuteční v sobotu, a to v obci Čečovice v okrese Domažlice. Další volby, které se uskuteční ještě v tomto pololetí, budou volby do zastupitelstev obcí, které se budou konat 13. a 20. března," upřesnil Henych.

Zdeňka Jílková, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme