Ve Frenštátě začne odřezávání panelů z výbuchem zničeného domu

Demoliční čety dnes začnou odřezávat panely z domu ve Frenštátě pod Radhoštěm, který zničila exploze. Jsou pod drobnohledem radnice i lidí z okolí. Když to zvládnou rychle, mohou se do svých bytů brzy vrátit nájemníci z vedlejšího vchodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělníci začali rozebírat explozí zničený dům ve Frenštátě pod Radhoštěm | Foto: Andrea Čánová | Zdroj: Český rozhlas

Jak řekl šéf stavebního odboru tamní radnice Zdeněk Bartoš, už včera pracovníci rozebrali střechu. Dnes budou likvidovat panel po panelu. Musí postupovat opatrně, protože stěny navazují na sousední dům, připomněl Bartoš:

„Musíme nejprve odříznout panely od společné stěny. Nejde to prostě odříznout všechno. Takže oni vlastně budou zabezpečovat. Každý panel navrtají, zajistí jeřábem a pak přijde samotné odřezání,“ uvedl Bartoš.

Číslo speciálně zřízeného účtu veřejné sbírky, na který mohou lidé zaslat finanční příspěvek na pomoc postiženým, je 3880277/0100.

„Je to motorová pila akorát s diamantovým kotoučem. Co se uřízne, my zavážeme, zvedne se panel a následovně zase,“ popisují dělníci z demoliční čety.

Musí to prý dělat velmi opatrně, jako by krájeli dort. Nesmí totiž poničit vedlejší vchod, do kterého by se už tento týden mohli vrátit evakuovaní nájemníci.

Při výbuchu zemřelo šest lidí - tři děti, dvě ženy a muž. Dalších 11 lidí utrpělo zranění. Tragédii má na svědomí zřejmě problémový nájemník.

Manželství mu zachránilo život. I takové příběhy se objevují více než týden po výbuchu

Číst článek

Tento týden chtějí příbuzní pohřbít první z obětí exploze. A v neděli bude na náměstí ekumenická mše za oběti neštěstí.

Na pomoc obyvatelům zničeného domu přicházejí dál peníze. Vedení města ale varuje před falešným účtem zřízeným u Fio banky. Jediný správný účet je vedený u Komerční banky.


Zvětšit mapu

Andrea Čánová, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme