Ve Frenštátu pod Radhoštěm se loučí s dalšími oběťmi výbuchu v panelovém domě

Obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm naposledy vyprovodí další oběti tragédie z neděle 17. února. Výbuch plynu, požár a následné zřícení panelového domu tehdy nepřežili tři dospělí a tři děti. Dnes se koná pohřeb ženy z nejvyššího patra domu, její dcery a vnučky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělníci začali rozebírat explozí zničený dům ve Frenštátě pod Radhoštěm

Dělníci začali rozebírat explozí zničený dům ve Frenštátě pod Radhoštěm | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Parkoviště u hřbitova a smuteční síně se začalo plnit už hodinu před obřadem. Rozloučit se přišla řada lidí, stejně jako před dvěma dny se dvěma malými sourozenci. Atmosféra ve smuteční síni je tísnivá, nikdo nemluví nahlas a mnozí pláčou.

V neděli to budou přesně dva týdny od tragédie. Od 15 hodin se bude na náměstí konat ekumenická bohoslužba, která by měla symbolicky završit dlouhé období smutku. Následky tragédie si ale město ponese zřejmě ještě dlouho.

Lidé jsou vyzváni, aby na bohoslužbu přinesli svíčku. Na památku obětí se městem také rození kostelní zvony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Martin Knitl přišel ke smuteční síni ve Frenštátu pod Radhoštěm

Z domu poničeného výbuchem dnes zbývá v podstatě už jen základová deska. Lidé z celé republiky mezitím stále přispívají na speciální bankovní účet určený pozůstalým. Podařilo se shromáždit už více než 15 milionů korun.

Rozdělení peněz mezi potřebné je úkolem městského zastupitelstva. Termín mimořádného jednání radnice ještě nepotvrdila, konat by se ale mělo kolem poloviny března.

Martin Knitl, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme