Ve Hvozdné na Zlínsku hoří 800 tun slámy

Dvanáct jednotek hasičů bojuje s rozsáhlým požárem haly se slámou ve Hvozdné na Zlínsku. Bojí se rozšíření plamenů na sousední objekt, který je také naplněný balíky slámy. Hašení jim komplikuje silný vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příjezd hasičů | Foto: Pavel Pavlas

V hale o rozměrech 65 krát 15 metrů hoří zhruba 800 tun slámy. Hasiči používají výškovou techniku a mnoha proudy vody se snaží především zabránit rozšíření požáru na sousední halu. Použili také žebřík k hašení shora, aby zabránili šíření plamenů přes poškozenou střechu.

„Silný vítr roznáší hořlavé částice slámy do okolí a hrozí opravdu, že by mohlo dojít ještě k rozšíření požáru. Snažíme se také získávat velké množství vody. Tu dovážíme buď kyvadlově nebo používáme místní přečerpávací stanici,“ říká mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Z hořícího areálu se šíří také štiplavý kouř. „Je to nepříjemné, ale co naděláme. Jestli to mají hasiči pod kontrolou, tak věřím, že nebude problém,“ uvedl přihlížející místostarosta Hvozdné Jan Hrazdira.

„Snažíme se přes zástupce obce informovat občany Hvozdné, aby chránili především seniory, nemocné, astmatiky a také děti před nadýcháním kouře,“ dodává Mitáček.

Na místě pracuje také vyšetřovatel hasičů ze Zlína a stále zjišťuje příčinu ničivého požáru. Podle předběžných odhadů oheň zatím napáchal škodu za téměř 4 miliony korun. Poškozenou halu nyní posuzuje statik.


Zvětšit mapu

Andrea Kratinová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme