Ve Skalici u České Lípy se místní aktuality z obce dozvídají z televize

Kabelovou televizi mají ve Skalici u České Lípy už 20 let. Obec s asi 1200 obyvateli se potýkala se špatným televizním signálem, vlastní kabelovka byla možností, jak ho zlepšit. Místní se tak aktuality ze života obce dozvědí přímo z televize. Ta ale nejspíš brzy skončí, kabely v zemi už dožívají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televize. Ilustrační foto | Foto: Free Digital Photos, worradmu

„Ve Skalici nebyl televizní signál. To byl i jeden z cílů, jak se tehdy dopracovat k možnosti lepšího signálu. Každé takové zařízení má svoji životnost. Kabely jsou uložené v zemi a taky jsou na hraně životnosti,“ vysvětluje starosta Jiří Löfflemann ze Starostů pro Liberecký kraj.

Obec si ale nemůže dovolit vydat peníze na jejich obnovu. Přestože si místní vlastní kabelovku chválí, nejspíš ji nahradí obecní rozhlas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skalice u České Lípy má vlastní kabelovou televizi. V obci natáčel redaktor Tomáš Mařas.

„Jsou tam zprávy o popelnicích, co obec připravuje, blahopřejí k výročí i narozeninám. Z každé akce, co se tu pořádá, je tam hodně snímků. Je tu avízo o tom, co tu bude. Je to na tohle je to dobrý," pochvaluje si místní obyvatelka Blanka Fárová.

V době vzniku kabelové televize neměla Skalice žádný systém, jak informovat obyvatele. Dnes ho řídí ze svého počítače Monika Berková na obecním úřadě. Vysílá se třikrát denně.


Zvětšit mapu

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme