Ve školách zamořených azbestem v Českých Budějovicích začala sanace

Sanační práce v budovách českobudějovických základních škol, ve kterých se vyskytl azbest, už běží naplno. Dnes technici spustili odsávací stroje se speciálními filtry, které zachytí i mikroskopické částice. Odsávače v místnostech vytvářejí podtlak a budou v nepřetržitém provozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci zahájili sanaci základních škol na českobudějovickém sídlišti Máj, v nichž se vyskytlo nadlimitní množství azbestu. | Foto: ČTK

Podle Zoji Guschlové ze Státního zdravotního ústavu bude kromě nich na vyčištění vzduchotechniky pracovat také samostatný tým.

„V tuto chvíli bude určitě nejkomplikovanější vyřešit prostory, kde je vzduchotechnika, to znamená jídelny a další prostory, které k tomu přiléhají. Škola už něco pamatuje, což znamená, že vzduchotechnika v části školy má azbestovou zátěž. To znamená, že stavební materiály a i nestavební materiály, které obsahují azbest, tak se zlikvidují trvale a nahradí se novými materiály, které jsou zdravotně nezávadné, tedy bezazbestové,“ řekla Zoja Guschlová.

Aby byl dodržen termín 45 dní, bude na sanaci škol denně pracovat 100 lidí.

Jiří Čondl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme