Ve škole ve Všerubech zasahovali hasiči kvůli rozlité kyselině

Kvůli rozlité kyselině zasahovalii hasiči ve škole ve Všerubech na Plzeňsku. V budově se rozbila nádoba s nebezpečnou kyselinou dusičnou. Jedna z pracovnic školy se nadýchala výparů a záchranáři ji převezli do nemocnice v Plzni. Všechny děti jsou v pořádku. Hasiči už školu odvětrali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako první přijeli na místo hasiči | Foto: Michal Trnka

Láhev s chemikálií vyklouzla nešťastnou náhodou z rukou učitelce v kabinetu, když se připravovala na výuku. V části školy, kde se kabinet nachází, jsou dvě odborné učebny, obě ale byly v tu dobu prázdné. Evakuace dětí tak nebyla potřeba.

Vyučování ve škole pokračovalo bez přerušení, hasiči nebezpečnou látku odvětrali a zlikvidovali. "Kyselina dusičná se musí samozřejmě zneutralizovat, aby nikoho neohrožovala. A posléze se odstraní za pomoci speciálních sorbetů,“ říká řídící důstojník hasičů Robert Kučera.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o události ve Všerubech zjišťovala reportérka Jana Kosová

Učitelka slzela a pálilo ji v krku, proto byla převezena k preventivnímu ošetření do nemocnice v Plzni. Kyselina dusičná je silná žíravina. Její výpary silně leptají a dráždí oči, dýchací cesty a kůži a mohou způsobit vážné zdravotní komplikace.

Ředitele školy čeká ještě výslech na policii, celá událost bude ale podle něj zřejmě uzavřena jako nešťastná náhoda. Obává se však, aby neublížila pověsti školy.

Jana Kosová, Tereza Bartůňková, pir, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme