Ve Špindlerově Mlýně se otevírají lyžařům další vleky, čeká na ně 25 cm sněhu

Na horách začíná nová sezóna. Areály ve Špindlerově Mlýně spouští další vleky. Na lyžaře čeká v průměru 25centimetrová vrstva sněhu. Sněžit by mělo jen ve vyšších polohách. V nižších se budou teploty po celý den držet nad nulou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařský areál Svatý Petr | Foto: Jan Rosenauer

U dolní stanice vleku na Horních Mísečkách ukazovala ručička teploměru v osm hodin ráno dva stupně nad nulou. Zatímco na horní stanici na Medvědíně, který leží ve 1200 metrech nad mořem, bylo šest pod nulou.

Nad ránem se tu v nižších polohách držela také mlha a drobně pršelo. Podle meteorologů by se teploty nad nulou měly držet celý den. Sněžit by mělo jen ve vyšších polohách.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sněhových podmínkách v Krkonoších informovala Kateřina Kohoutová

Vleky a lanovky se rozjely v půl deváté. Na Mísečkách už byli první návštěvníci a další postupně přijížděli.

Vlekaři předpokládají, že o víkendu dorazí stovky lyžařů. Rozjedou se totiž vleky, které dosud v provozu nebyly.

Jako například Hromovka, která vyveze lyžaře do Svatého Petra. Tam mohou využívat dvousedačkové lanovky a čtyřsedačkové na Pláně. Poprvé také bude otevřená modrá sjezdovka a Malý hank.

Na lyžaře čeká v průměru 25centimetrová vrstva. Sníh je ale mokrý a těžký. Terén je poměrně náročný, podmínky proto nejsou příliš vhodné pro začínající lyžaře.

Lidé, kteří chtějí na horách strávit konec roku, by si měli pospíšit s rezervací ubytování. O silvestrovské pobyty je každoročně velký zájem. Podle Martina Jandury z informačního centra ve Špindlerově Mlýně je Silvestr z 95 procent obsazen.

Nejčastějšími návštěvníky jsou Češi, ze zahraničních pak Poláci a Němci.

Kateřina Kohoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme