Ve Staré Boleslavi mají nové autobusové nádraží, oprava stála 11 milionů

V Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi mají nové autobusové nádraží. Rekonstrukce původního, zastaralého, trvala zhruba deset měsíců. Opravu za 11 milionů korun pokryla ze dvou třetin evropská dotace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové autobusové nádraží ve Staré Boleslavi

Nové autobusové nádraží ve Staré Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

Na místě původního objektu vyrostla nová budova s moderními odbavovacími přepážkami, čekárnou a zázemím pro řidiče. Důstojnější jsou i podmínky pro cestující a zanedbatelná není ani služebna městské policie.

Z nového autobusového nádraží v Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi odjíždí jeden z prvních autobusů. Ještě než jeho řidič Milan Kocián zavřel vstupní dveře, prozradil, jak se mu nová podoba autobusového nádraží líbí.

„Nevypadá to špatně. Jinak jsou nástupní ostrůvky, líp se k nim najíždí. A pro cestující je to zastřešené, vypadá to hezky,“ pochvaluje si Milan Kocián.

Spokojení byli i cestující, kteří vystoupili z autobusu, Slávka Komárková a Jaroslav Držka z Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi.

„Je tady udělaný kousek práce, to pochopitelně. Sice se na to čekalo dost dlouho, ale výsledek se nakonec dostavil. Já jsem důchodce a sloužil jsem tu jako noční hlídač tři a půl roku. Skončil jsem tu vloni v dubnu, když se to začalo bourat,“ vzpomíná nostalgicky pan Jaroslav vzápětí ho doplňuje paní Slávka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lidé ve Staré Boleslavi oceňují zrekonstruované autobusové nádraží, spokojeni jsou i řidiči autobusů

„Jako cestující ocením, že jsou zakrytá stání i s lavičkami. Pořád ještě jezdím do práce, takže to ocením. A budova doznala změn, je jako nová.“

Oba dva nejvíce ale oceňují veřejné toalety.

„Bylo to zoufalé, kdysi tu bývaly, když to bylo nové, ale postupem času se to rozbilo všechno,“ rozhlíží se dvojice kolem.

„Naše město asi před dvěma lety koupilo budovu bývalého autobusového nádraží od ČSAD, která byla v totálně dezolátním stavu, téměř nic tu nefungovalo. Poté jsme přistoupili k celkové rekonstrukci – samozřejmě projektové práce, žádost o peníze, takže se to táhlo několik let, ale myslím, že se to vyplatilo a výsledek je teď vidět,“ prozradil o autobusovém nádraží starosta souměstí Ondřej Přenosil z ODS.

V nové budově vznikla i služebna městské policie.

„To bylo jedno ze zadání při projektových pracích. Tohle místo je místem, kde se koncentruje hodně obyvatel i ve večerních a nočních hodinách jsou to zvláštní živly. Takže jde o to, aby tu byl alespoň občasný dohled,“ popsal Ondřej Přenosil.

Jana Huzilová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme