Ve Šternberku se sešlo přes 100 seniorů, kteří studují univerzitu třetího věku

Senioři z celé Moravy, kteří studují univerzitu třetího věku, se dnes sešli ve Šternberku. V Expozici času se potkali jak studenti, kteří se scházejí pravidelně v hodinách, tak ti, kteří využívají ke vzdělávání přednášky přes internet. Ve Šternberku převzali certifikáty o absolvování podzimního semestru, prohlédli si město i samotnou výstavu o čase.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhodnocení kurzu historie pro studenty Univerzity třetího věku

Vyhodnocení kurzu historie pro studenty Univerzity třetího věku | Foto: archiv JU, foto J. Váňa

Ocenění se tu dočkali tři autoři nejlepších esejů. Ceny dostali také přítomní nejstarší studenti univerzity. Nejstarší oceněnou ženou byla třiaosmdesátiletá Milada Kozinová z Ostravy:

„Já si nepřipadám tak stará, že bych byla nejstarší tady z té společnosti. Ale je to tak. Na univerzitu třetího věku už chodím asi 15 let a teď, když začala ta virtuální univerzita, to mě velice zaujalo. Že je to i práce doma a ta témata byla také velice zajímavá. Je to i zábava i poučení, obohacení. Prostě, je to výborné, a už se těším na další,“ říká paní Milada.

Na univerzitu nedá dopustit ani Jaroslava Špidlová ze Šumperka, kterou zpátky do školy - po 45 letech - nalákaly bývalé spolužačky:

„Do libinského Klubu důchodců, při kterém tato univerzita vznikla, mě přitáhly moje spolužačky. Takže tento Klub důchodců mi vlastně připomíná moje mládí. Jsem opět spolužačka, jsem na to pyšná, hrdá, protože jsme nejenom spolužačky. Děláme také různé výtvarné dílny, jezdíme do Prahy, do divadel, na vycházky, na výstavy a hrozně nás to baví. Jsme prostě rády spolu,“ svěřuje se paní Jaroslava.

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme