Ve Strážném nabídnou kulturní dům, infocentrum a hospodu v jednom

Městys Strážný na Prachaticku koupil objekt bývalé restaurace Svatý Martin. Získal tak kulturní dům, infocentrum, hospůdku a třeba také zázemí pro ping-pong.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová multifunkční budova v obci Strážný | Foto: Arnošt Máče

Za stavení zaplatil tři miliony korun. Vzhledem k plánům, které s ním ve Strážném mají a které už začali uskutečňovat, za takovou částku stojí, jak popisuje starosta Jiří Vacek.

Objekt bude ve Strážném sloužit hlavně kulturním a společenským aktivitám. „Je tam restaurace, kde se vaří klasická česká jídla i místní speciality. Máme zde farmový chov jelena a farmový chov pstruha a i z těchto komodit tam vaříme,“ láká starosta.

Kulturní dům bude otevřen nejrůznějším akcím, jako jsou dětské dny, mikulášské, obecní či hasičské plesy. „Nabízíme občanům možnost si celý objekt pronajmout pro různá jubilea, svátky, setkání přátel, firemní setkání,“ vypočítává Vacek. A dodává, že tam právě nyní rozjíždějí ping-pong.

Další funkce nového obecního objektu bude informační středisko. To dosud ve Strážném chybělo a v omezené míře ho nahrazoval obecní úřad.

„Šest dní v týdnu bude otevřeno, pátky a soboty až do půlnoci. Ten turista, co bloudí či potřebuje informace, kam jít či co je tady zajímavého, je tam dostane,“ uzavírá Vacek.

Václav Malina, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme