Ve Středočeském kraji by nejvíce hlasů získaly ČSSD a ODS

V krajských volbách ve Středočeském kraji by aktuálně nejvíc hlasů získaly ČSSD a ODS. Podle volebního modelu ppm factum by sociální demokracii podpořilo 20,5 a ODS 20,2 procenta voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exkluzivní průzkum pro ČRo | Foto: Michal Jindra

TOP 09 a Starosty by ve středních Čechách volilo nyní 12,8 a komunisty 9,4 procenta voličů. Okolo pětiprocentní postupové hranice se pohybují i SPO-Zemanovci.

Podle spoluautora volebního modelu Františka Bartoše je v tomto regionu výjimečně hodně lidí momentálně rozhodnutých volit nějakou novou stranu nebo hnutí.

„To vypovídá o tom, že lidé ve Středočeském kraji hledají jistou novou cestu. Celkem je to téměř třetina voličů Středočeského kraje, kteří hledají nové politické subjekty oproti roku 2008. Preference voličů se doopravdy rozdrobují mezi drobné, malé subjekty,“ přiblížil Bartoš.

Volební model - Středočeský kraj | Foto: ppm factum

Změna preferencí od předchozích voleb - Středočeský kraj | Foto: ppm factum

Upozorňujeme, že volební model zachycuje aktuální náladu voličů. Do voleb se tyto údaje mohou ještě změnit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky průzkumu rozebral v Ozvěnách dne vnitropolitický komentátor Radiožurnálu Petr Nováček

Dotazování proběhlo od 19. do 25. září 2012 a velikost výběrového souboru čítala 1008 lidí. Respondenti byli vybráni kvótním výběrem.

Výzkum agentur S&C a STEM/MARK pro Českou televizi, uveřejněný 7. 10., naznačuje ve svém modelu, že ČSSD vede s podporou 24,5 % respondentů, druhá se ziskem 20 % je ODS. Třetím komunistům přisuzuje model 17 %.

Předvolební speciál s Martinem Veselovským z Kladna vysílá Radiožurnál ve čtvrtek po 17. hodině. Videopřenos můžete sledovat na našem webu Zprávy.rozhlas.cz.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Lucie Husárová 1, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme