Ve Středočeském kraji zůstává uzavřených 16 silnic poškozených povodněmi

Cestování autem i autobusem po Středočeském kraji stále komplikují uzavřené silnice, které poškodily červnové povodně. Aktuálně zbývá opravit 16 úseků. Řidiči si na mnohých místech proto zajíždějí deset kilometrů, nebo i víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaplavená silnice

Řidiči aktuálně neprojedou po jedné silnici druhé a 15 silnicích třetí třídy, přesný seznam mohou najít na oficiálních stránkách Středočeského kraje.

Dopravu značně komplikují hlavně dva úseky – první je silnice II/107, která vede z Týnce nad Sázavou na Prahu. Podemlela ji pod hradem Zbořený Kostelec voda jednoho z místních potoků. Řidiči místo objíždějí po úzké silnici přes Krhanice a mnohdy se tam mají problém vyhnout, zejména když jede nákladní auto nebo autobus. Druhá je pak silnice III/716 v Dolanech na Kladensku, která vede přímo skrz obec a poničila ji blesková povodeň.

Oprava některých poškozených silnic může trvat ještě několik dalších měsíců. To je případ silnice 107 v Týnci, kde kraj vybírá projekt a firmu. Ještě vůbec není jasné, kdo vyhrál a kdy se s rekonstrukcí začne.

Ze seznamu uzavřených silnic ale na konci tohoto týdne některé určitě zmizí. Jde o čtyři cesty, kde velká voda poničila mosty a náhradní za ně stavějí od úterý vojáci. Provizorní mosty budou mít Velké Číčovice, Červený Hrádek, Zadní Třebáň a Chlum u Sedlčan.

Červnové povodně poškodily ve Středočeském kraji celkem 236 mostů, šest z nich zničily úplně. Škoda na mostech přesáhne 419 milionů korun. Sečtené už jsou také škody na silnicích, ty se vyšplhaly do výšky jedna miliarda a 100 tisíc korun.

Podle Ředitelství silnic a dálnic vznikla velkou vodou škoda na silnicích prvních tříd, rychlostních silnicích a dálnicích v celé České republice za necelých 400 milionů korun.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme