Ve třech středočeských obcích si lidé vybírají nové zastupitele

Panenské Břežany u Prahy, nedaleké Sluštice a Libenice na Kolínsku. V těchto středočeských obcích si od brzkého sobotního rána lidé vybírají nové místní zastupitele. Hlasování vyhlásilo ministerstvo vnitra tam, kde se z nejrůznějších důvodů původně zvolená zastupitelstva rozpadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plné ruce práce měla v Libenicích volební komise

Plné ruce práce měla v Libenicích volební komise | Foto: Michal Trnka

V Libenicích u Kolína může volit zhruba 230 lidí. Více než polovina z nich do 14 hodin už do volební místnosti dorazila. Členové volební komise si účast pochvalují, i když při volbách do místního zastupitelstva bývá prý vždy vysoká.

Komisaři navíc předpokládají, že ve volební místnosti ještě mnohé voliče do 22 hodin přivítají. Volit chodí jak starší lidé, tak i mladí kolem dvaceti let.

Také v Panenských Břežanech zaznamenali hodně služnou volební účast. Chvíli před půl třetí se pohybovala kolem šedesáti procent. Ve Slušticích to bylo o něco méně, ale i tam neustále proudí do volební místnosti voliči.

Zájemci, kteří chtějí ovlivnit složení místních zastupitelstev, mohou ve třech středočeských obcích přijít do volebních místností do sobotní 22. hodiny.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme