Ve Valticích můžete znovu ochutnávat. Salon vín se otevírá

Mezi momentálně sto nejlepších moravských a českých vín patří 62 bílých, 34 červených, dvě růžová a dvě šumivá. Právě takové je složení nejnovější kolekce Salonu vín České republiky. Ten sídlí ve Valticích a vína do něj zařazená jsou veřejnosti k dispozici na ochutnání právě ode dneška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek ve Valticích | Foto: Hana Ondryášová | Zdroj: Český rozhlas

Salon vín funguje ve sklepení valtického zámku už dvanáctým rokem. Sto úhledných dřevěných boxů je naplněno stejným počtem pečlivě vybíraných aktuálně nejlepších tuzemských vín. Kolekce se každým rokem na konci února obměňuje.

V malé předpremiéře mohli včera večer z vinařského pokladu ochutnat ti, kteří tu budou mít až do začátku příštího roku svého zástupce. Mezi nimi je i David Šťastný z Vinných sklepů Valtice. Na každý ročník je podle něj potřeba se vypravit hned několikrát:

„Ne každý je zvyklý ochutnat všech 100 vín, které v salonu jsou, během jedné návštěvy. Já navštívím salon přibližně šestkrát, sedmkrát do roka.“

Komu se podaří důsledně ochutnat celou stovku, bude mít nejčastěji na jazyku rulandské šedé, které je tu hned jedenáctkrát.

Co do vinařských oblastí, bylo tentokrát nejúspěšnější Mikulovsko, a co se týče ročníků, jsou teď na vrcholu nepochybně vína z roku 2009.

Hana Ondryášová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme