Ve Varnsdorfu demonstrovalo proti kriminalitě asi 500 lidí

Asi 500 lidí ve Varnsdorfu protestovalo proti rostoucímu násilí a kriminalitě. Demonstrace ale byla podle radnice nepovolená, organizátoři ji totiž neohlásili včas. Lidé se přesto vydali na pochod k ubytovně, kde bydlí hlavně Romové. Policie ale možným střetům zabránila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie odvádí Lukáše Kohouta, který do Varnsdorfu svolal další demonstraci. | Zdroj: ČTK

Demonstranti se rozešli kolem 18. hodiny. Cestou k ubytovně se z davu ozývaly výkřiky a nadávky směrem k oknům ubytovny. Přítomen byl ale velký počet policistů, včetně těžkooděnců. Ti dohlíželi na to, aby nedošlo k nějakým vzájemným střetům a bránili protestujícím ve vstupu do areálu noclehárny, v níž žijí desítky nepřizpůsobivých lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starosta Varnsdorfu Martin Louka mluví o aktuální situaci na Šluknovsku ve Stalo se dnes na Radiožurnálu.mp3

Iniciátorem dnešního shromáždění byl stejně jako minulý pátek Lukáš Kohout, který se dostal do střetu se zákonem už před lety jako falešný asistent někdejšího poslance Jana Kavana. Policie jej dnes zadržela.

Kohout je ve Varnsdorfu víceméně vnímán jako kontroverzní člověk, který se podle mínění řady zdejších lidí chce pouze zviditelnit. Na druhé straně má hodně sympatizantů a tito lidé na svolávané demonstrace chodí.

„Dnešní neohlášená akce byla opět vystoupením lidí, kteří potřebují tímto způsobem poslat svůj vzkaz o svých pocitech, o svých obavách, o svém strachu, o své potřebě klidného a bezpečného života, tedy klidného a bezpečného soužití,“ řekl starosta Varnsdorfu Martin Louka.

Za celkem klidný průběh akce poděkoval policii za její profesionální přístup a také antikonfliktnímu týmu.

Josef Suk, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme