Ve Varnsdorfu se sešlo asi 500 lidí. Debatují o rostoucí kriminalitě

Stovky lidí se dnes sešly ve Varnsdorfu s představiteli města, policie a zástupci Agentury pro sociální začleňování. Veřejná debata by měla přispět k vyřešení situace na severu Čech, kde sílí napětí mezi starousedlíky a Romy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varnsdorf - radnice | Foto: Dagmar Cestrová

V místním kině se sešlo asi 500 lidí, ale v podstatě nejde o žádnou diskuzi. Hned na začátku si totiž lidé vzali slovo a na položené dotazy většinou nenechávají hosty odpovídat. Spíš jen sdělují své poznatky k práci policistů a strážníků. Je to velká kritika na jejich přístup k řešení konfliktu a přestupků.

Hodně se překřikují a spíš jen sdělují své poznatky k práci policistů a strážníků. Je to velká kritika na jejich přístup k řešení konfliktu a přestupků. Prý když je lidé zavolají například k případům vandalství, ti potom na místě případ vůbec neřeší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Debatu sleduje i reportérka Gabriela Hauptvogelová.

Lidé sdělují také svá přání. Chtějí, aby soukromé osoby vůbec nemohli podnikat v oblasti ubytovávání sociálně slabých, chtějí omezení heren, více policistů v ulicích a také požadují, aby úřady zamezily zneužívání sociálních dávek. K tomu starost Martin Louka řekl, že úředníci už připravují systém sociálních poukázek.

Zazněla i výzva k rezignaci starosty, který včera nepřišel na shromáždění, které bylo na náměstí, když si ho dav žádal. Starosta se ohradil, že šlo o bezpečností doporučení policie.

Jediný, kdo vydržel déle u mikrofonu, byl ředitel vládní Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček. Nastínil totiž lidem, jaká jsou možná řešení. Poté za to sklidil aplaus.

Šimáček prohlásil, že začátkem příštího týdne by měl vzniknout jakýsi seznam opatření, který by řešil aktuální problematiku bezpečnosti, což je především záležitost policie. Podle něj je také důležité, aby začala jednání s majitelem problémové ubytovny, aby si například dokázal udržet pořádek s nájemníky.

Obyvatelé Varnsdorfu nevěří tomu, že úřady a politici můžou současné problémy vyřešit. Říkají, že je už pozdě.

Gabriela Hauptvogelová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme