Ve Velké Bystřici chtějí Silvestra oslavit o 12 hodin dříve

Jako první na Zemi slaví Silvestr obvykle Nový Zéland, Samoa nebo některé další ostrovy v Polynésii. Letos je chtějí předběhnout ochotníci z Velké Bystřice, příchod nového roku tu totiž budou slavit už v poledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Potrestaný záletník, tak se jmenuje komedie, kterou si pro své diváky o letošním Silvestru připravili zdejší ochotníci z divadla osvětové besedy. Francouzská fraška je o milenci, kterého se záletná paní pokusí rafinovaně zbavit.

„Městský hejsek se dvoří jisté dámě a když ho tam načapají její příbuzní, mají ho za jejího manžela a on je při tom nechá. Všechno to pokračuje tak, až si pro jejího skutečného manžela přijde vojenská eskorta, že už měl být dávno na cvičení,“ líčí příběh manažer divadla Pavel Dorazil.

„Madam toho využije, aby se svůdníka zbavila. Řekne, že to je její manžel a nechá ho, aby ho odvedli. Mezitím se vrací její manžel, vidí dopis, že měl být na cvičení, odjíždí tam taky. A ti dva se potkají na hlídce,“ doplňuje Dorazil.

Oslavy Silvestra ve Velké Bystřici začínají už v 10 hodin dopoledne. Nejprve se představí dětská část souboru s názvem Meče a přeslice. Konec vystoupení je naplánovaný přesně na poledne, aby nový rok přivítali o 12 hodin dříve.

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme