Ve většině jihočeských skiareálů se stále lyžuje, někde už platí mimosezónní ceny

Teploty kolem nuly a čerstvý poprašek sněhu slibuje další lyžařský víkend. Navíc za mimosezónní ceny. Letos se zřejmě lyžařská sezóna díky chladnému počasí prodlouží až do konce března. To ale platí o výše položených skiareálech a těch, které mají technický sníh. Na menších sjezdovkách se už nejezdí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zimní prázdniny | Foto: Klára Stejskalová

S lyžařskou sezónou se rozloučili například na sjezdovce Skiklubu Rohy u obce Brloh na Českobudějovicku, stejně jako na sjezdovce Chmelná pod Kletí.

Jižněji ale pořád čekají sjezdovky plné sněhu. Stále se lyžuje na Kozí pláni u Kaplice a výborné podmínky mají i na lipenských sjezdovkách. Kolem 90 centimetrů sněhu, čerstvý prašan a turnikety bez front.

V sobotu je pro děti připraven karneval na lyžích a také den s handicapem, při kterém si mohou handicapovaní lidé vyzkoušet lyžování v monoski a další aktivity. V neděli je pak pro děti připraven závod.

Děti na Táborsku mají prázdniny, a tak si jejich závěr mohou ještě užít také na svahu. Vleky Kouty u Mladé Vožice už nejezdí, zato na Monínci je pořád metr sněhu.

Prázdniny mají i prachatičtí školáci a také největší výběr ze skiareálů, které mají pořád dobré podmínky. Sezónu ukončili pouze na Javorníku, ale pořád se jezdí na Kvildě, kde je metr sněhu, půl metru sněhu pak hlásí také Libínské sedlo u Prachatic, stejně jako České Žleby u Volar a Horní Vltavice.

Pěkný prázdninový program připravili na víkend na Zadově. Areál Kobyla bude v sobotu slavit 100. den v provozu, návštěvníci se mohou těšit na závody v lyžování, jízdu na rolbě nebo sněžném skútru a další program. Na sjezdovkách k tomu bude od 40 do 90 centimetrů sněhu.

Na Nových Hutích se po krátké pauze začne lyžovat zítra, a to na 30 centimetrech sněhu.

Karneval pro děti připravili i na Kubově Huti, celý týden tu lyžují bez front na půl metru sněhu.

Na Jindřichohradecku na sjezdovce Skiklubu Čihadlo u Horní Radouně se už nelyžuje, ale na sjezdovce Hradiště u Nové Bystřice je pořád 30 centimetrů. Zda se bude lyžovat i v následujících dnech rozhodnou sami lyžaři hlasováním na webu skibystrice.cz.

Kdo chce ještě nazout běžky, měl by se vydat na Prachaticko. Tam jsou na Bílé stopě upraveny desítky kilometrů běžkařských tras. Díky teplotám kolem nuly je ve stopách od 20 do 100 cm sněhu. Většinu ze stop ještě během dnešního dne a zítřejšího rána provozovatelé upraví.

Jeden z posledních závodů v běhu na lyžích připravili na Churáňově, pro česko-rakouský pohár si můžete doběhnout v neděli na lyžařském stadionu Churáňov.

Jinde v kraji už trasy sjízdné téměř nejsou, na Táborsku u Mladé Vožice, kde spravuje trasy občanské sdružení Polánka, je sice ještě dobrá stopa mezi rozcestníky u Blanického šraňku a U Mikuláše, ale bez dobrého napojení, proto už provozovatelé doporučují raději výlet bez běžek.

Romana Kostohryzová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme