Ve Vimperku prověřili oznámení o bombě v autě. Mělo jít o vůz Zemanova švagra

Psovodi společně s pyrotechniky prověřovali v neděli večer ve Vimperku oznámení o bombě v autě jednoho z místních občanů. Podle serveru Idnes.cz by výbušné zařízení mělo být umístěno ve vozidle švagra Miloše Zemana. Policejní akce trvala dvě hodiny a skončila krátce před půlnocí. Nic podezřelého se ale nenašlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„V tuto chvíli působí ve Vimperku pražští specialisté – pyrotechnici, kteří prověřují oznámení. Dle vyšetření českobudějovických psovodů a pyrotechniků by na místě žádný výbušný systém být neměl,“ řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová krátce po 23. hodině večerní.

Policie prověřila obě vozidla, která oznamovatel vlastní. Při akci bylo evakuováno přibližně 200 osob z panelového domu, který se nacházel v blízkosti jednoho z domů.

„Nebyla nalezena žádná výbušnina, tudíž okolo 11. hodiny večer se lidé vrátili zpátky do svých bytů," shrnula pátrání Štěpánka Uhlířová.

Jana Kovandová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme