Ve Vlčí rokli v Adršpašsko-teplických skalách budou nové chodníky, zaplatí je stát

Ve Vlčí rokli na Broumovsku by ještě letos měly být nové dřevěné chodníky a žebříky. Spojnice mezi Adršpašskými a Teplickými skalami je už řadu měsíců pro turisty uzavřená, a její otevření se několikrát odložilo. Ministerstvo životního prostředí tento týden uvolnilo peníze na opravy turistických cest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adršpašské skály | Foto: Oldřich Jenka

Většina turisticky využívaného úseku ve Vlčí rokli byla přístupná jen díky povalovým chodníkům přes mokřady, visutým lávkám přes potok a žebříkům.

„Všechny tyto prvky správa v minulosti budovala a udržovala. Vždycky ze smrkového dříví, které zhotovitelé získávali z okolního porostu,“ uvedla vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko Hana Heinzelová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočil redaktor Bohuslav Štěpánek

Infrastruktura se však postupem času opotřebovala nebo shnila, proto správa většinu prvků odstranila a připravila projekt na jejich obnovu.

Původně doufala, že se cesty podaří opravit ještě letos na jaře, do práce se však může pustit až nyní, poté, co nový ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský podepsal program na podporu návštěvnické infrastruktury za 150 milionů korun.

„Ta podpora se týká jak národních parků, chráněných krajinných oblastí, tak i jeskyní v České republice a součástí toho programu je právě i projekt na rekonstrukci povalových chodníků a žebříků ve Vlčí rokli,“ řekla Marta Machková z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí.

Na opravy je tak k dispozici přes 2,3 milionu korun, což umožní vyrobit chodníky a žebříky z odolnějšího dubového a modřínového dřeva. Měly by být hotové ještě letos.

Zatím správa návštěvníkům „důrazně doporučuje“, aby cestu ve Vlčí rokli nepoužívali.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme