Ve Vodňanech chtějí vytvořit rekord v běhu s lampióny

Běhat na padesát metrů s lampiónem v ruce tak, aby se do hodiny vystřídalo co nejvíc lidí. Přesně takový pokus o vůbec první rekord svého druhu vyjedou dnes pozorovat komisaři z agentury Dobrý den do jihočeských Vodňan.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město plné lampionů v Hradci Králové

Město plné lampionů v Hradci Králové

Na běh s pestrobarevným světýlkem by mohlo dorazit až patnáct stovek malých i velkých. Aby se zápis do Guinessovy knihy rekordů podařil, organizátorka Blanka Vykusová je zásadně proti svíčkám pod papírovým krytem.

„Prostě jde o to, aby účastník té štafety po celou dobu měl svítící lampión na celé trase. Pokud by mu náhodou zhasnul, tak by musel ten pokus opakovat znovu,“ řekla Blanka Vykusová.

Podívaná se koná až teď, u příležitosti svátku svatého Martina. Lampiónové srazy kolem velkého ruského data si už většina lidí, kteří na tam večerní světélkování chodí, totiž nechce připomínat.

Petra Matoušková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme