Ve Vratislavicích nad Nisou se bude bouřlivě diskutovat o novém územním plánu

Dovolí v libereckých Vratislavicích nad Nisou v budoucnu postavit vysoké domy? A budou tam mít takzvané biokoriodry, které nedovolí místním lidem, aby si oplotili u Lužické Nisy své rekreační chaty? O tom všem budou dnes v podvečer diskutovat v místním kulturním centru občané s autory návrhu nového územního plánu. Ten například určí, co se kde postaví, kde budou silnice a zelené plochy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Územní plán města Plzně - část | Foto: www.plzen.eu

Očekává se bouřlivá diskuze v obdobném duchu, jako byla loni. Tehdy se v kulturním centru projednával náčrt územního plánu a lidé měli možnost se k němu vyjádřit. Měli hodně připomínek. Zejména jim vadilo, že by se měla do budoucna ve Vratislavicích povolit výstavba vícepodlažních domů.

Místní se bojí, že jim do jejich domů nepůjde slunce, že budou muset vzniknout nové komunikace na úkor zeleně a klidu, protože se majitelé bytů budou muset nějak k domům dopravit.

Kritici poukazují na to, že Vratislavice potřebují spíše bydlení vilového typu, maximálně jsou ochotní snést jednopatrové domy.

Připomínky mají místní také k biokoridorům. To jsou pozemky, které propojují takzvaná biocentra, tedy plochy, kde se ve městech ještě udržela původní zeleň, která by měla být do budoucna zachována. Přes biokoridory se pohybuje lesní zvěř, srnky a zajíci, udržují se tam původní rostliny.

To všechno by asi lidé přivítali, kdyby to pro ně neznamenalo to, že třeba chaty, které tam lidé postavili před mnoha lety, nemohou oplotit ani přistavovat.

Stejně tak se lidé bojí, že Liberec opravdu povolí výstavbu vysokých domů a také silnici na liberecké sídliště Kunratická, která je teď nakreslena v podstatě přes pozemky, kde stojí nové rodinné domy.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme