Ve vyškovském baru postřelili vojáka. Opilého majitele zbraně zadržela policie

Policie zadržela vojáka, který v noci z pátku na sobotu při návštěvě baru ve Vyškově postřelil svého kolegu. Muže převezli záchranáři s vážným poraněním hrudníku do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Majitel zbraně, který byl v době incidentu opilý, ji držel legálně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbraně, náboje, munice

Zbraně, náboje, munice | Zdroj: Reuters

Ke střelbě došlo po druhé hodině ráno v baru na Masarykově náměstí a vyšetřuje ho policie. Podle mluvčí Andrey Cejnkové to zatím vypadá na nešťastnou náhodu.

„Šetříme to jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Prozatím nebylo zjištěno, že by tam mělo dojít k úmyslu. Pokud to takto zůstane, tak to potom budou řešit v kompetenci vojáci. Pokud by se prokázal nějaký úmysl, tak bychom si to nechali,“ popsala postup.

Po výstřelu ve vojenském prostoru zemřel myslivec. Případ řeší policie

Číst článek

Zraněný muž má prostřelenou plíci a lopatku, řekl mluvčí generálního štábu Jan Šulc.

„Voják byl postřelen z legálně držené zbraně, která je ve vlastnictví dalšího vojáka, který byl v této souvislosti zadržen. V tuto chvíli je věc v šetření Policie České republiky. Vzhledem k tomu, že se událost stala v civilním prostředí mimo dobu služby,“ shrnul incident.

Teres Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme