Ve Žďáře nad Sázavou je policie spokojena s prací asistentů. Hledá proto dalšího

Pořádek ve Žďáře nad Sázavou pohlídá více policejních asistentů. Od loňského září dohlíží zejména na problémové sídliště Stalingrad dva romští preventisté. Od jara už budou tři. Osvědčili se u škol a také v obchodech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapsáři - ilustrační foto. | Foto: Městská policie Bílina

„Pochůzky, monitorování některých dětí zvláště u obchodů, v obchodech a podobně tou hlídkou je poměrně intenzivní. Výrazně omezili drobné incidenty,“ říká starostka za ČSSD Dagmar Zvěřinová.

Podle Zvěřinové jsou asistenti rozhodně přínosem a podaří se jim často podchytit situace, které by jinak unikly pozornosti.

Kdo by se chtěl do týmu asistentů policie přidat, bližší informace k výběrovému řízení získá na služebně městské policie ve Žďáře nebo je najde na webových stránkách města. Hlásit se do výběrového řízení je možné do 13. ledna.

Vzhledem k tomu, že jde o program, jehož garantem je ministerstvo vnitra, má jasně daná pravidla. Zájemce musí například danou problémovou lokalitu výborně znát nebo v ní přímo bydlet, musí mít ukončené základní vzdělání, výborné komunikační schopnosti a tak dále.

Vybírat se budou vhodní adepti na tři pracovní místa a policisté předpokládají, že se přihlásí i stávající úspěšní asistenti. Jde zatím o práci na plný úvazek od 1. dubna do 31. srpna příštího roku.

Hana Mikulincová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme