Ve Žďáru nad Sázavou budou předány ceny Mosty 2012 za pomoc zdravotně postiženým

Ve Žďáře nad Sázavou dnes zazní jména vítězů celonárodní ceny Mosty 2012. Desátý ročník soutěže, která ocení nejoriginálnější pomoc lidem se zdravotním postižením. Ceny Mosty uděluje Národní rada zdravotně postižených za projekty, které přispějí ke zlepšení postavení zdravotně postižených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

V letošním ročníku je 70 nominovaných ve čtyřech kategoriích: veřejné instituce, nestátní subjekt, osobnost hnutí se zdravotním postižením a zvláštní cena za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch zdravotně postižených lidí.

Kulturní dům ve Žďáře nad Sázavou byl pro předávání cen vybrán díky své maximální bezbariérovosti, což byl jeden z přísných požadavků organizátorů.

Jiná kulturní zařízení v kraji kritéria nesplnila. Ani Žďár však nebyl bezchybný.

„V tom zázemí ano, tam jsme udělali nějaké úpravy, protože ten spodek máme úplně bezbariérový a všechno, ale přece jen potřeba se dostat na jeviště. Byly tam některé připomínky, něco jsme tam museli opravit, některé věci jsou spíše podmětem do budoucna. Tahle akce nám ukázala, že to není zas až tak úplně to pravé,“ říká starostka Dagmar Zvěřinová.

O zdravotně handicapované účastníky se dnes postarají studenti žďárské střední zdravotnické školy a také hotelové školy z Velkého Meziříčí. Patronkou projektu je Livie Klausová, moderovat bude Aleš Cibulka a vystoupí třeba sbor Žďáráček a Jakub Pustina.

Olga Štrejbarová, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme