Ve Žďáru nad Sázavou začne od úterý sloužit nový most k sídlišti Klafar

Ve Žďáru nad Sázavou si dnes řidiči poprvé vyzkouší most k sídlišti Klafar. Nová propojka obytné zóny s centrem přinese odlehčení dopravy a ve městě bez ochvatu poslouží také jako úniková cesta. Slavnostní přestřižení pásky se chystá na pravé poledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový most ve Žďáru nad Sázavou | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

„Pro lidi to určitě bude prospěšné. Je to velké zkrácení cesty na náměstí,“ vidí přínos ve stavbě železobetonového mostu s místní silnicí o délce 783 metrů obyvatelka Žďáru.

„Rozhodně to bylo potřeba, protože tady nebyla žádná propojka. Když jsou nějaké uzávěrky v rámci města, tak je potřeba, aby byl nějaký odklon. Tady je odklon směrem na Havlíčkův Brod nutný, protože žádný jiný není. Na Brno je to trochu jiné, ale v tomto směru je to prospěšné. Každý ve Žďáru to vítá,“ říká o novém přemostění řeky Sázavy Drahoš Kytnar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obyvatelé Žďáru nad Sázavou nový most vítají

Při stavbě, která začala letos v půlce března, došlo k poničení cyklostezky od fotbalového stadionu až k mostu. Lidé se ptají, kdy se opravy dokončí. V místě ještě zbývá dodělat terénní úpravy a výsadbu stromů či keřů. Do toho se pracovníci pustí na jaře. Pak se také pozná, jak se nové spojení po městě osvědčí.

„V prvních okamžicích tam určitě budou chtít všichni jezdit. Určitě tam mohou vzniknout nějaké nepříjemné situace, a proto jsme připraveni i s dopravním značením na to, aby se udělaly nějaké zásahy. Tohle všechno ale můžeme udělat až po nějakém měření, protože dopředu tyto věci nedokážeme odhadnout,“ říká místostarosta, člen TOP 09, Jaroslav Bárta.

Už teď je jasné, že po nové trase bude zakázaný vjezd nákladních aut. Stavba přinesla nové parkovací plochy a chodníky.

Hana Mikulincová, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme