Ve Žďáru nad Sázavou zřejmě útočila stejná žena jako předloni v Havířově

V obchodní škole ve Žďáru nad Sázavou ráno nejspíš útočila stejná žena, která před dvěma lety ohrožovala děti ve škole v Havířově. Při dnešním útoku jeden student zemřel a další dvě studentky jsou zraněné. Při následném zásahu byl zraněn i jeden z policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po útoku 26leté ženy zemřel ve žďárské střední škole student | Zdroj: ČTK

Šestadvacetiletá žena z Ostravska si podle policistů vybrala žďárskou obchodní školu náhodně, neměla k ní žádný vztah. Do školy se dostala dveřmi, které se otevírají na čip. Prošla spolu se studenty a podle očitých svědků byla pod vlivem drog. Nožem potom zaútočila na studenty.

Pravděpodobně jde o stejnou psychicky nemocnou ženu, která před dvěma lety ohrožovala děti ve škole v Havířově. Mladá žena se v květnu 2012 dostala do školní jídelny základní školy a chtěla odvést jednu že školaček. Do cesty se jí postavila vychovatelka a ozbrojená žena ji jedenáctkrát bodla do břicha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Žďáru nad Sázavou útočila zřejmě stejná žena jako před dvěma roky v Havířově. Informace od reportérů ČRo Daniela Zacha a Ivy Havlíčkové

Útočnice pak sedmiletou dívku držela jako rukojmí, dokud ji během rychlé akce neosvobodila speciální jednotka. Policisté útočnici následně obvinili z pokusu o vraždu a braní rukojmí.

Žena byla psychicky nemocná, mluvilo se o schizofrenii, a její stíhání proto bylo zastaveno. Soud pak rozhodl o jejím umístění v psychiatrické léčebně v Opavě.

V únoru letošního roku opavský soud povolil její propuštění. Podle mluvčího soudu Tomáše Kamradka rozhodly lékařské posudky a fakt, že se žena měla vrátit k matce. Nadále se měla léčit ambulantně.

Útočnice ve škole ve Žďáru nad Sázavou pobodala tři studenty, jeden zemřel

Číst článek

„Lékařská stanoviska vyznívala pro tu paní velmi příznivě v tom smyslu, že měla náhled na tu svoji bludnou produkci, uvědomovala si jakoby nesprávnost svého počínání a zároveň byla schopná celé té věci litovat a uvědomit si, že jednala pod vlivem těch bludů a bludné produkce, která se u ní v té době objevovala,“ uvedl dnes mluvčí opavského soudu.

Čekající před školou ve Žďáru nad Sázavou, kde po útoku nožem zemřel student | Foto: Hana Mikulincová

mta, Iva Havlíčková, Daniel Zach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme