Ve Zlíně spadl strop s pěti dělníky, jeden má vážně poraněnou páteř

V průmyslové zóně v Přílukách ve Zlíně spadl odpoledne nově stavěný strop s pěti dělníky. Všichni jsou zranění, jeden vážně. Konstrukce se zřítila při betonování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo neštěstí v průmyslové zóně ve zlínské části Příluky | Zdroj: ČTK

V nejvážnějším stavu je pětatřicetiletý muž, kterého záchranáři s poraněním páteře převezli na ARO Baťovy krajské nemocnice.

„Ostatní byli převezeni na úrazovou ambulanci k vyloučení podezření na nějaké vážnější zranění,“ řekla Radiožurnálu mluvčí krajské záchranné služby ve Zlíně Hana Polešáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z místa neštěstí se do zpráv Radiožurnálu přihlásil reportér Roman Verner

Podle mluvčího hasičského záchranného sboru Štefana Hrtúse stropní konstrukce spadla při betonování.

„Stropní konstrukce o rozměru zhruba 20 krát 10 metrů byla vy výšce čtyři a půl metru a v době betonáže této stropní konstrukce se na ní nacházeli dělníci. Prvotním cílem hasičů bylo vyproštění těchto osob do bezpečných prostor, kde dostali neodkladnou lékařskou péči,“ popsal zásah mluvčí.

Nikoho ze zraněných sutiny přímo nezasypaly a ani majitel stavební firmy nikoho dalšího nepohřešuje. Hasiči a policisté ale pro jistotu ještě trosky prohledali se speciálně vycvičeným psem.

Martin Hromádka, Roman Verner, Zuzana Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme