Ve Zlíně začal soud s podvodníky, kteří klientům slibovali luxusní americká auta

Senát Krajského soudu ve Zlíně dnes začal rozplétat kauzu téměř sedmimilionových podvodů při prodeji zahraničních aut. Z nich jsou obžalováni šestačtyřicetiletý zlínský podnikatel Pavel Torma a jeho o osm let mladší příbuzný Pavel Nesvadba. Ten měl podle obžaloby vědět o tom, že Torma pod jeho jménem domlouvá s klienty dovozy aut z Ameriky. Slib však nesplnil a peníze si ponechal. Za podvod a pomoc k podvodu jim oběma hrozí až desetileté tresty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud ve Zlíně

Krajský soud ve Zlíně | Foto: Andrea Kratinová

Tormu soud před třemi lety potrestal za to, že připravil dvanáct lidí celkem o šest milionů korun. Už tehdy, když stál před soudem, v podobné trestné činnosti pokračoval. Jako jednatel firmy svého příbuzného Nesvadby. Ten mu takové jednání umožnil, i když věděl, že Torma jedná jeho jménem a vydává se za něj.

Obžalovaný Pavel Torma se měl živit dovozem aut z USA. Alespoň to tvrdil svým klientům, kterým sliboval luxusní auta za výhodné ceny. Torma dnes u soudu nebyl, skrývá se v zahraničí. Tam uprchl krátce po vynesení prvního rozsudku. Hlavní líčení je nařízeno až do pátku, kdy zřejmě padne rozsudek.

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme