Ve Znojmě bude hlídkovat víc policistů, přibudou i kamery

Ve Znojmě bude víc policistů ve službě i kamer v ulicích. Opatření se týkají především problematické lokality u hotelu Dukla. Tam je kriminalita nejhorší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážník Městské policie | Foto: Ladislav Bába

Město se chystá instalovat kamery v nejkratším možném termínu. „Je tam problém v tom, že v lokalitě, kde je sídliště, kde jsou byty, kde žijí občané, tak současně jsou tam objekty, které jsou určené k podnikání a zvlášť ty herny, které fungují do nočních hodin,“ popsal situaci ředitel městské policie Ivan Budín.

Znojmo se chystá snížit počet heren ve městě. „Protože to nejsou objekty, které spadají pod město, jsou to objekty, které jsou soukromé, my budeme jednat s vlastníky o tom, aby to omezení bylo maximální,“ doplnil starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

Městská policie už dnes posílila hlídky v ulicích o dalších deset lidí. „Těch deset policistů bude využito, nestahujeme je ze základních útvarů, ale z pracoviště, které je určeno pro různá bezpečnostní opatření,“ vysvětlil krajský ředitel Policie České republiky Leoš Tržil.

Poslední větší incident ve Znojmě se odehrál u hotelu Dukla minulý víkend. Po potyčce dva muži skončili s bodnými zraněními v nemocnici.

Nikola Bojčev, Alena Kusáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme