Večer hrozí celé ČR náledí. Povodňová výstraha zůstává už jen na jihu Čech

V Česku hrozí od dnešního večera náledí. Varování vydali meteorologové. Také zrušili protipovodňovou výstrahu. Ta platí už jen v jižních Čechách na Nežárce a Lužnici. Hladina dalších řek se vrací k normálnímu stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Zdroj: ČTK

Hladiny většiny řek v posledních hodinách postupně klesají. Stupeň pohotovosti tak už neplatí ani pro Labe v Ústí a Děčíně. Voda zde však nadále omezuje dopravu. Zaplavená je tradičně silnice do Dolního Žlebu.

Už od pátku je v Děčíně zavřen podjezd pod Tyršovým mostem, nově k tomu přibyla i část Tyršovy ulice, která vede právě na tento most. Voda se drží i na Smetanově a Staroměstském nábřeží, které jsou pochopitelně také uzavřené.

V Lovosicích dokonce jedna firma naproti jezu pro jistotu postavila protipovodňové zátarasy. Naštěstí ale asi nebudou potřeba, i když tam voda už zaplavila přístav. Podle strážníků to nezpůsobuje žádné dopravní omezení.

Hasiči navíc nemuseli v celém Ústeckém kraji vyjíždět k žádným zatopeným sklepům.

Meteorologové sice vydali výstrahu, že se Labe může v Ústí a Děčíně během noci dostat až pod třetí povodňový stupeň, to se ale naštěstí nestalo.

Voda se v Ústí v šest ráno dostala na maximum 556 centimetrů, nyní kolísá o centimetr níž. V Děčíně se pak od čtyř hodin pohybuje kolem 527-8 centimetrů. V obou případech je to 30-40 cm do dosažení stupně ohrožení.

Výhled je tedy příznivý. Díky ubývajícímu dešti a ochlazení už by řeka neměla výrazně stoupat.

Gabriela Hauptvogelová, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme