Vědci nesouhlasí s novým složením Rady NP Šumava

Snížení počtu vědců v nové Radě Národního parku Šumava vnímají českobudějovičtí pracovníci Biologického centra Akademie věd a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jako zvlášť nebezpečný čin. Píší to ve stanovisku, které zaslali také Českému rozhlasu České Budějovice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šumava | Foto: Jiří Kamen

Ředitel Správy šumavského parku Jan Stráský hodlá zrušit vědeckou a regionální sekci Rady parku. Do nové Rady o 45 lidech chce jmenovat už jen osm představitelů akademické obce z původních 16. Vědci ale poukazují na to, že osm zástupců výzkumu pak zastánci rychlé přeměny šumavského parku snadno přehlasují.

Děkan Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer, který stanovisko vědců k situaci na Šumavě také podepsal, Českému rozhlasu řekl:

„Předpokládáme, že se k nám připojí řada lidí i z laické veřejnosti, kteří třeba intuitivně nesouhlasí nebo nemají v záležitostech jasno. Přesto jim dochází, že se děje nějaká nepřijatelná věc. Trochu to odráží situaci ve vývoji naší společnosti a kauza šumavský národní park je modelovým příkladem. Proto jsme chtěli vyjádřit náš kategorický nesouhlas.“

Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme