Vedení města chce do konce roku odkoupit většinu akcií brněnského výstaviště

Vedení Brna chce odkoupit většinový podíl ve firmě provozující brněnské výstaviště v Pisárkách do konce tohoto roku. Na dnešním jednání se na tom dohodl primátor Petr Vokřál z hnutí ANO se zástupci německé firmy Messe Düsseldorf, která zatím vlastní 61 procent veletrhů. Podle primátora jsou jednání na dobré cestě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstaviště Brno | Foto: Marián Vojtek

„Teď nás čeká druhá fáze. V okamžiku, kdy si budeme schopni během, řekněme, 14 dní s německou stranou skutečně potvrdit podmínky, tak potom projít všemi politickými grémii možná někdy může být komplikovanější než vlastní vyjednávání,“ řekl Petr Vokřál.

Přesná částka, kterou Brno za podíl na výstavišti dá, zatím známá není. Samotná cena akcií bude podle Petra Vokřála maximálně ve stovkách milionů korun.

Brno ale musí zajistit i splacení bezmála 400milionové půjčky, kterou výstaviště u německé firmy má. Podle dostupných informací by se tak konečné číslo mělo pohybovat kolem 700 milionů korun.

„Podřízená půjčka je věcí společnosti jako takové. To znamená, že se teď jedná o vyjednávání s konsorciem bank. Zbylou cenu samozřejmě musí financovat město a tyto finanční prostředky jsou předběžně rezervovány,“ dodal Vokřál.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme