Velešínští se těší na nové sídliště. Výstavba začne v dubnu

Už letos v dubnu se ve Velešíně na Českokrumlovsku začne s výstavbou nové rozsáhlé obytné čtvrti. Sídliště rozhodně neobnoví zašlou slávu panelových domů, ale bude moderní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V lokalitě Na Vrších ve Velešíně by mělo již letos vzniknout nové sídliště | Foto: Google Maps

Nové bydlení ve Velešíně v ulici Na Vrších bude plynule navazovat na současnou bytovou výstavbu v jižní části města.

Nové domy vyrostou na ploše asi tři a půl hektaru. Chybět nebudou komunikace, chodníky a zeleň. Starosta města Josef Klíma dodává, že příprava na tento projekt trvá už několik let.

„Trvalo zhruba 5 let, než jsme vykoupili pozemky. Některé pozemky jsme dostali od pozemkového fondu, případně od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových,“ vzpomíná Josef Klíma a dodává, že právě tehdy začala první část výstavby. Město tak začalo vybírat zhotovitele staveb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kdy se začne se stavbou nového velešínského sídliště, zjišťovala Kristýna Barchini

Po počátečních obtížích různého rázu odsouhlasili zastupitelé celý projekt a dali mu zelenou v podobě nové smlouvy uzavřenou mezi zhotovitelem a městem Velešín.

„V dubnu letošního roku se zahájí základní technickou vybaveností, která by měla být hotová již letos v říjnu. Souběžně s tím už by se měla navazovat klasická bytová výstavba,“ přibližuje časový harmonogram stavby Josef Klíma.

Nová čtvrť by měla být výstavní částí Velešína. Starosta města Josef Klíma dodává, že architekt musel zohlednit mnoho faktorů: jednak bylo nutné vzít v úvahu lokalitu, která je v mírně kopcovitém terénu, a zároveň bylo třeba navázat na současné panelové domy.

„Počítáme s tím, že plynulý přechod bude udělán viladomy. To jsou domy, které jsou dvoupodlažní. Každý z nich bude obsahovat zhruba 4 až 6 bytů. Dále potom bude navazovat už nízká zástavba: budou to dvojdomky a plus potom 17 parcel na individuální výstavbu rodinných domů,“ Josef Klíma

Rodinné domy, které si budou chtít lidé individuálně postavit, budou ale pod kontrolou architekta, aby zachovaly ráz celého sídliště. Do nového by se zájemci měli stěhovat odhadem v roce 2014.

Kristýna Barchini, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme