Velikonoční benefice v Táboře pomůže Veronice. Výtěžek půjde na elektrický vozík

V Táboře se dnes uskuteční 9. ročník benefice Velikonoce s Jesusem. Výtěžek ze vstupného bude věnován na koupi elektrického vozíku pro šestnáctiletou Veroniku, která má od narození po mozkové obrně ochrnutou spodní část těla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika | Foto: YouTube. com

Program akce, která začne v 19 hodin v kulturním centru Milenium, je podle Štěpána Pavlíka z pořádajícího sdružení FEST 2004 složen z několika koncertů a tanečních vystoupení.

„Kromě klasického provedení rockové opery Jesus Christ Superstar, ještě další místní kapely. Třeba Schimmerle Klezmer Trio a Werner von Braun, tedy dvě kapely složené z místních mladíků. Pak to bude zpěvačka a kytaristka Kateřina Turková a jazzové duo - Petra Kratochvílová a Jára Bárta,“ upřesnil Pavlík.

Veronice mohou lidé pomoct i posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS VERONIKA a poslanou na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Veronika obdrží 27 Kč.

Šestnáctiletá Veronika trpí dětskou mozkovou obrnou způsobenou předčasným narozením o deset týdnů. I přes včasnou rehabilitaci má velmi omezenou hybnost a tudíž je se vším odkázána na pomoc druhých.

Výtěžek ze vstupného tak půjde na koupi elektrického vozíku. „Stávající vozík musí rodiče nebo bratr tlačit, nový elektrický by si mohla ovládat sama jednou rukou. Tím pádem by se mohla svobodněji pohybovat po světě,“ dodal Pavlík.

Jan Kopřiva, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme