Velikonoční svátky můžete strávit na lyžích. I ve středních Čechách

Středočeské skiareály hlásí dobré podmínky pro lyžování. Vyznavači zimních sportů tak mohou strávit velikonoční svátky na svazích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Bouřňáku. | Foto: David Kalvas

Jaro sice začalo už před několika dny, stále se ale lyžuje všude tam, kde mají možnost sjezdovky uměle zasněžit. Ve středních Čechách to je na Monínci, Šibeničních vrchu u Mnichovic, v Chotouni u Prahy a také na příbramské sjezdovce Padák.

Zimní sezóna už naopak skončila v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, kde jsou odkázáni pouze na přírodní sněhovou pokrývku.

Všude tam, kde se lyžuje, jsou podmínky podle provozovatelů stále velmi dobré. Třeba na Monínci u Sedlce-Prčice mají na kopci stále zhruba metrovou sněhovou pokrývku. Areál je proto plně v provozu.

Stejnou výšku sněhu hlásí i Skiareál Chotouň u Prahy. Také tam se lyžuje. Podobné to je na Šibeničním vrchu u Mnichovic. Příbramská sjezdovka Padák pak hlásí necelý půl metr technického a přírodního sněhu.

Většina středočeských areálů je připravena v sezóně dál pokračovat. Vše ale záleží na počasí a také na zájmu lyžařů. Například na příbramském Padáku se ale bude lyžovat zřejmě jen do neděle.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme