Velkoplošné malby bangladéšského umělce a školáků už začínají zdobit Pardubice

Pardubičtí školáci zdobí ulice velkoplošnými malbami. Mají motivy zvířat a rostlin a vznikají na přístupových cestách u škol. Děti spojily své síly s bangladéšským popartovým umělcem Ruhulem Kajolem (Kadžolem) a vybarvují jeho velkoformátové kresby na Dukle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti ze Základní školy praktická a mateřská školy speciální Pardubice, A. Krause 2344-5 si vyzdobily chodník | Foto: Ivana Netušilová

Děti ze Základní školy praktické a mateřské školy speciální Pardubice, A. Krause 2344-5 se už od zítřka mohou těšit na cestu do školy po obrázkách, které samy po několik dnů dotvářely.

„Když už máme barvy ve škole a barevnou fasádu, tak bylo skvělé spojit to i s malováním před školou,“ uvítala akci i ředitelka tamní školy Staňkova Gisela Kostelecká.

Žáky Základní školy Staňkova naopak vše teprve čeká. V těchto hodinách jim Ruhul Kajol předkresluje motivy, které budou pod jeho vedením od zítřka vyplňovat barvami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úsilí i radost dětí při malování chodníků zachytil Ondřej Wolf

„Je nádherné sledovat zájem dětí, které malují s velkým nasazením, s radostí a bez únavy. Těší se nejen na předání, ale také na překvapení, kterým se chtějí s Kajolem rozloučit,“ dodává vedoucí projektu Dagmar Bálková.

Oba obrazy budou školám slavnostně předány v úterý 7. října dopoledne.

Pardubičtí školáci zdobí město neobvyklými malbami | Foto: Ivana Netušilová

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme