Velvarská ulice v Kladně už je rok a půl rozkopaná. Kraj ji slibuje opravit do konce roku

Oprava Velvarské ulice v Kladně-Švermově se uprostřed prací zastavila. Silnice je rozkopaná už rok a půl a kraj teď slibuje, že ji do konce roku opraví. Město ale bude požadovat kompenzaci za poničené okolní silnice, po kterých si řidiči zkracují cestu, aby se vyhnuli objízdné trase.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladno-Švermov, ulice Velvarská - křižovatka | Foto: Jana Káninská

„Celková oprava kanalizace a rozvodů ve Švermově trvá bezmála čtyři roky a vypadá to, že se nám to protáhne ještě do dalšího roku,“ komentuje spolumajitel Vodního parku Čabárna Vladimír Lážnovský.

„Máme tady tudíž pět let výrazně omezený přístup návštěvníků, nejezdí ani autobusy. Lidé, kteří bydlí v osadě Čabárna, musí objíždět půlku okresu, aby se dostali do práce,“ dodává.

Podle něj kvůli rozkopaným silnicím, které k Vodním parku vedou, klesla návštěvnost o téměř padesát procent. Lepší sezona prý nebude ani příští rok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na opravu Velvarské ulice v Kladně se v reportáži zaměřila reportérka Alena Rokosová

„Část silnice, která je rozkopaná, stihnou dát dohromady do konce příštího roku. Na jaře, až nám začne sezona, začnou poslední etapu a jsme tam, kde jsme byli,“ rozčiluje se Lážnovský.

Kraj slibuje, že opravu rozestavěné části silnice stihne do konce roku. Stavební firma přestala na opravě pracovat, protože zjistila závady v podloží a zažádala o navýšení financí na vícepráce.

„Na základě zákona o zadávání veřejných zakázek lze navýšit cenu o vícepráce maximálně o 20 procent. Zjistilo se, že finanční prostředky jsou nedostačující, a další etapa se musela vysoutěžit znova,“ říká náměstek hejtmana kraje a zároveň náměstek kladenského primátora Zdeněk Syblík z ČSSD.

V současné době se čeká na podpis smlouvy a během dvou až tří týdnů by práce na stavbě měly pokračovat.

Náhrada za poškozené silnice

Po silnici měla auta jezdit už letos v lednu, nakonec to bude o rok později. A právě proto chce město Kladno žádat po kraji kompenzaci za poničené okolní silnice, po kterých řidiči jezdí, aby si zkrátili cestu a vyhnuli se objížďce po krajských silnicích.

Podle primátora Kladna Dana Jiránka z ODS jsou zatím škody zhruba čtyři miliony korun.

„Vedení kraje s tímto nesouhlasí, neboť objížďky jsou vedeny po krajských komunikacích. Řidiči si cestu krátí po městských komunikacích, ale to my bohužel nemůžeme ovlivnit,“ oponuje mluvčí kraje Nicol Mertinová.

„To, co tvrdí kraj, by platilo, pokud by to provedl v termínu. Pokud se ale ten termín z půl roku změní na rok a půl, tak s tím problémy máme. Za půl roku si cestu okolo najde poměrně málo řidičů, ze rok a půl si jich ale zkratky najde většina,“ domnívá se Jiránek.

Podle Syblíka ale úzkými uličkami těžká nákladní auta neprojedou, o nějakém velkém poškozování se tedy prý nedá mluvit.

A.Rokosová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme