Veřejnost se výjimečně dostane do vojenského prostoru Libavá

Turisté a cykloturisté dnes mohou obdivovat krásy nedotčené přírody a zapomenutých památek ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Civilistům zapovězené území zpřístupní se souhlasem armády pořadatelé akce Bílý kámen členové Auto-velo-klubu z Velké Bystřice na jediný den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenský újezd Libavá - mapa | Foto: Alena Vykydalová | Zdroj: Český rozhlas

Do vojenského výcvikového prostoru se lidé dostanou z devíti stanovišť. Tady pořadatelům zaplatí vstupné a na oplátku od nich dostanou mapu s vyznačenými trasami, které dohromady měří bezmála 140 km.

„Určitě se bude na co dívat. Je tu krásná nedotčená příroda - lesy, rybníky, dostanete se k prameni Odry. Najdou se tu zajímavé památky - kostel ve Staré Vodě, pozůstatky původních statků, i kříže, včetně těch, které místní obnovili jako připomínku na původní německé obyvatele před dvěma lety ve městě Libavá,“ říká reportérka Českého rozhlasu Jana Zemková, která se dnes ve vojenském prostoru pohybuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve vojenském výcvikovém prostoru natáčí reportérka ČRo Jana Zemková

Libavá se otevře přesně v sedm hodin a poslední návštěvník musí prostor opustit do 16 hodin.

Lidé bez rozdílu věku, kteří do zapovězených zákoutí Oderských vrchů zamíří na kole, by neměli zapomenout cyklistické helmy.

Každý z návštěvníků by pak u sebe měl mít občanský průkaz.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme