Vesnicí roku Zlínského kraje je Vysoké Pole. Získá milion korun

Vítěznou obcí letošní soutěže Vesnice roku Zlínského kraje se stalo Vysoké Pole. Zlatou stuhu převzal starosta Josef Zicha za Starosty a nezávislé. Obec už má několik vedlejších cen z uplynulých ročníků. Kromě věcných darů získá vesnice milion korun z krajské pokladny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komňa - Vesnice roku 2011 | Zdroj: ČTK

„Každá korunka je dobrá. Zrovna třeba opravujeme obecní úřad, takže určitě využijeme část finančních prostředků na opravu, část věnujeme dětem, spolkům, na různé charitativní účely u nás v obci a tak dále,“ řekl starosta Vysokého Pole Josef Zicha a vyčetl, co obec svým občanům nabízí:

„Klasické standardy. Škola, kanalizace, máme připravené plochy pro rodinné bydlení. U nás člověk najde taky jednu specialitku, environmentální vzdělávací centrum, kde různá zvířátka. Od koní přes ovečky až po oslíka Matýska. Vzhledem k tomu, že celou dobu návštěvy hodnotící komise nám strašně lilo, jsem to opravdu neočekával.

Do soutěže se letos ve Zlínském kraji přihlásilo 18 obcí. Držitelé barevných stuh a další ocenění si kromě věcných odměn rozdělí téměř dva a půl milionu korun od krajského úřadu.

Jihomoravský kraj, kde se do soutěže přihlásilo 15 vesnic, vyhlásí výsledky letošního ročníku Vesnice roku v průběhu června.

Roman Verner, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme