Veterináři budou v Liberci bezplatně očkovat psy bezdomovců

V rámci zítřejšího Dne boje proti vzteklině budou už dnes veterináři v Liberci zdarma očkovat psy bezdomovců. V Brně a Ústí nad Labem si naplánovali vakcinaci na zítřek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec | Foto: Archiv

Vzteklina patří odnepaměti mezi nejobávanější onemocnění člověka získaná od zvířat. Bezdomovce často psi doprovázejí a nelze od nich čekat, že by se o očkování proti vzteklině postarali sami.

„V České republice momentálně nejsou aktivní případy, ale z jiných částí Evropy se k nám vzteklina může rozšířit,“ varuje veterinář David Nejedlo, člen sdružení Veterináři bez hranic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si příspěvek Ivany Bernáthové o akci veterinářů v Liberci

Organizace byla původně založena kvůli vakcinaci psů a dalších domácích zvířat v africké Keni. V Česku se domluvila s městskou policií v Brně, Ústí nad Labem a Liberci, že se postará o vakcinaci psů těch, kteří na to nemají peníze. Bezdomovce o této možnosti informovala v Liberci centrum Naděje.

„Prostřednictvím svých stacionářů nabízí pomoc v mnoha ohledech lidem bez domova,“ vysvětluje Nejedlo.

Očkování psů začíná dnes v 9 hodin v libereckém sídle Naděje, potom se veterináři vydají k holobytům ve čtvrti Kateřinky.

Ivana Bernáthová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme