Většina lidí z výbuchem poničeného domu v Havířově už je doma. Sčítají škody

Jen pro pár věcí si dnes mohly přijít čtyři rodiny z vybuchlého domu v Havířově. Jejich byty jsou tak poškozené, že se domů už nikdy nevrátí a musejí čekat na nové nájemní smlouvy. Jejich sousedi jsou ode dneška doma. Museli se ale pustit do úklidu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch poničil obytný dům v Havířově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

„Celou dobu chodím v jedněch věcech. Bratři jsou o hodně menší a nemají mi co půjčit,“ říká pětatřicetiletý František. V ruce nervózně mačká prázdnou igelitku na alespoň nějaké oblečení. Bydlí v přízemí nejponičenějšího vchodu a domů se zatím vrátit nemůže. I kvůli strachu z dalšího výbuchu chce změnit adresu.

Čekání na konečný verdikt statika se nájemníkům ze třetího vchodu protáhlo. Paní Miroslava nervózně přešlapovala před vstupními dveřmi. „Hrozně se těším a doufám, že to dobře odpadne, že nás dnes pustí domů.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Havířově natáčel redaktor Stanislav Janalík

A dočkala se. Až na jednu rodinu budou dnes nakonec všichni spát ve své posteli.

„Čtvrtý vchod není obyvatelný, ale dá se opravit. Nadále není obyvatelný ani byt v nejvyšším patře sousedního vchodu, vedle bytu, ve kterém došlo k explozi,“ potvrdil statik Vojtěch Štrba.

Krátce po jedenácté hodině se nájemníci mohli vrátit domů. V bytech naplno začalo počítání škod.

Majitel domů v následujících dnech rozhodne, co se stane s nejponičenější částí budovy.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme