Víc než tisíc dětí v Olomouci zamíří do školních lavic. Čekají je zápisy

K zápisu do prvních tříd by letos mělo v Olomouci přijít 1046 dětí. Rodiče si mohou vybrat z 25 základních škol zřizovaných magistrátem, další tři jsou soukromé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klasické školní lavice tu nenajdete | Foto: Sdružená škola Robinson

Rodiče musí počítat s tím, že pokud bude překročena kapacita, přednost mají děti podle spádového obvodu.

Každý rok se sice počet budoucích olomouckých prvňáčků pohybuje kolem tisícovky, počty narozených dětí v posledních letech ale jasně vykazují klesající tendenci.

„V roce 2009 se v Olomouci narodilo 1231 dětí, zatímco v roce 2012 je to 1053 dětí. Zde je ten pokles zřejmý. Počty dětí si zjišťujeme každoročně, a to nejen kvůli kapacitám mateřských škol, ale i kvůli kapacitám základních škol. Pokud se nám maximálně zaplnily mateřské školy, tak děti budou postupně přecházet na základní školy. V posledních třech letech se ukazuje, že počet dětí bydlících v Olomouci už klesá,“ říká vedoucí odboru školství olomouckého magistrátu Hana Fantová.

Zápisy do prvních tříd základních škol v Olomouci začínají zítra a potrvají do začátku února. Přesný rozpis zápisů jednotlivých škol najdou rodiče na webových stránkách města.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme