Víc než tisíc dětí v Olomouci zamíří do školních lavic. Čekají je zápisy

K zápisu do prvních tříd by letos mělo v Olomouci přijít 1046 dětí. Rodiče si mohou vybrat z 25 základních škol zřizovaných magistrátem, další tři jsou soukromé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klasické školní lavice tu nenajdete | Foto: Sdružená škola Robinson

Rodiče musí počítat s tím, že pokud bude překročena kapacita, přednost mají děti podle spádového obvodu.

Každý rok se sice počet budoucích olomouckých prvňáčků pohybuje kolem tisícovky, počty narozených dětí v posledních letech ale jasně vykazují klesající tendenci.

„V roce 2009 se v Olomouci narodilo 1231 dětí, zatímco v roce 2012 je to 1053 dětí. Zde je ten pokles zřejmý. Počty dětí si zjišťujeme každoročně, a to nejen kvůli kapacitám mateřských škol, ale i kvůli kapacitám základních škol. Pokud se nám maximálně zaplnily mateřské školy, tak děti budou postupně přecházet na základní školy. V posledních třech letech se ukazuje, že počet dětí bydlících v Olomouci už klesá,“ říká vedoucí odboru školství olomouckého magistrátu Hana Fantová.

Zápisy do prvních tříd základních škol v Olomouci začínají zítra a potrvají do začátku února. Přesný rozpis zápisů jednotlivých škol najdou rodiče na webových stránkách města.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme